تبلیغات
یا علی (ع) - روزگار!!!

روزگار!!!


چه روزگاری شده است دیگر خودنمایی و ابراز وجود مثل سه دهه گذشته نیست چرا که ابرازوجود جوانان ما برای ابرازقدرت فکری ،جسمی و علمی ایرانیان و نسل جوان ایرانی در برابر کج فکری وبداخلاقی دشمنان بود و اگر جوان ایرانی خودنمایی می کرد،خودنمایی دربرابر ناموس،سرزمین و پرچم اسلامی ما که مزین است به نمادوحدت مسلمین جهان( لا اله الا الله )، چرا که  آن ابراز وجود و خودنمایی جزء تکلیف جمهوری اسلامی ایران بود . و چه قدر زیبا و پرطرفدار بود آنهمه رشادت آنهمه صلابت و آن همه خودنمایی و ابرازوجود دربرابر تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری دشمنان ایران دربرابر ناموس،خاک وطن و خون شهیدان.

حال چه شده است که جوان ایرانی به دونبال ابراز وجود و خودنمایی نیست برای وطن،خون شهیدان و آرمانهای انقلاب ، الان شده خودنمایی  برای تن فروشی برای ذلیل بودن برای پست شدن

درتکمیل مقدمه مطرح شده بایستی اذعان نمود:درست است که در دنیایی زندگی می کنیم که تجدد بیان حقوقی در جهان می یابد ولی وقتی در جامعه ای زندگی می کنیم که برای رسیدن به آرمانهای خود محتمل سختی های فراوان شده نایستی با رفتارهای هنجارشکنانه خود بر روی زحمات و مشقات گذشته های خود خط قرمز بکشیم

درادامه اشاره می شود ، زنان، نیمی از جامعه ایران و 60 درصد از دانشجویان دانشگاههای این کشور را تشکیل می دهند. برخلاف فرهنگ پیش از انقلاب این جامعه، هم اکنون بسیاری از زنان بیرون از خانه مشغول کار هستند و خانواده ها حضور پررنگ زنان را در عرصه های اجتماعی پذیرفته اند و خود را با این مقوله تطبیق داده اند. اما این تحول، تنها در نوع نگرش مردم رخ نداده است، بلکه طریقه لباس پوشیدن آنها نیز دستخوش تغییراتی شده است.که این تغییرات باعث ظهور و بروز بسیاری از ناهنجاری های موجود جامعه شده است که روز به روز تشدید می شود.

دراین راستاو به نظر نگارنده(مهدی حیدرپور)، بدانیم و آگاه باشیم که: هر حکومتی که داشته باشیم اگر همه درست عمل نکنیم ، کار مثبتی صورت نخواهد گرفت. باید قبول کنیم بسیاری از عقب ماندگی ها و مشکلات از نحوه ی برخورد خود ما مردم با زندگی است ، همیشه منتظریم کس دیگری کاری برای ما انجام دهد، همیشه در انتظار قهرمانیم، بی خبر از اینک این قهرمان خود ما و روح همیاری و مشارکت همه ی ما برای ساختن دنیایی بهتر است. هر کس بیاید و هر حکومتی حاکم شود اگر همه ما درست وظایفمان را انجام ندهیم و منطقی از حق و حقوق خود پاسداری نکنیم به آرمان شهر و جامعه ایده آل نزدیک نخواهیم شد.

درپایان اشاره می شود به گوشه ای از بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند حجاب، ارزشی است منطبق با طبیعت انسان. برهنگی و حرکت به سمت اختلاطِ هرچه بیشتر دو جنس با یکدیگر و افشاء شدن اینها در مقابل یکدیگر، یک حرکت خلاف طبیعی و خلاف خواست انسانی است. شرع مقدّس اسلام هم برای این حدودی را معیّن و مشخّص کرده و کسانی که معتقد و مؤمن هستند، نمیشود که این‌طوری با حجاب برخورد کنند.

وضع حجاب را، وضع عفاف را، وضع تقیدات و پایبندی را خانمها باید مراقبت کنند؛ این وظیفه است. خودنمائی و جلوه‌فروشی، یک لحظه است و آثار سوء آن برای کشور، برای جامعه، برای اخلاق، حتّی برای سیاست، آثار مخرب و ماندگار است؛ در حالی که ملاحظه‌ی عفاف، ملاحظه‌ی حدود شرعی در رفتار و حرکات بانوان، اگر چنانچه سختی‌ای داشته باشد، سختیِ کوتاهی است، اما آثارش، آثار عمیق و ماندگاری است. خود خانمها خیلی باید مراقبت کنند مسئله‌ی حجاب را، مسئله‌ی عفاف را؛ وظیفه‌ی آنهاست، افتخار آنهاست، شخصیت آنهاست.

اما واقعیت انگارناپذیر این است که: باتمام کنفرانس ها،مستندها و فیلم های تهیه شده در خصوص رفع این معضل هنجارشکن ، معضل خودنمایی روز به روز تشدید می شود و جوانان ما به سمت تن فروشی و ذلیل بودن پیش می روند
[ جمعه 25 مهر 1393 ] [ 08:55 ق.ظ ] [ سید ]